این مطلب ۸۵۵ بار خوانده شده
استان البرز-حوزه ۷۱۷ شهید بهشتی- ناحیه نظرآباد

گزارش خبری تصویری از فعال نمونه اقتصاد مقاومتی در پرورش توت فرنگی

فارسی

گزارش تصویری-خبری

بسیجی فعال اقتصادی در عرصه تولید محصولات گلخانه ای با در آمد  ماهانه ۶ میلیون تومان

 

اکبر فضلی بسیجی فعال اقتصادی در عرصه پرورش محصولات گلخانه ای ( توت فرنگی) در گفتگو با واحد اطلاع رسانی بسیج مساجد ومحلات استان البرز گفت: بنده از بسیجیان پایگاه امام زین العابدین (ع) حوزه ۷۱۷ شهید بهشتی ناحیه نظرآباد ؛  به همراه پدرم  درعرصه پرورش محصولات گلخانه ای اقدام به پرورش توت فرنگی نموده ایم . گلخانه ای که بنده بعنوان یک بسیجی  در آن مشغول تولید محصولات کشاورزی هستم  ؛ درانتهای شهرک صنعتی نظرآباد در روستای زمان آباد به وسعت ۲۰۰۰ مترمربع واقع شده و ما  فعالیت این گلخانه را  بامبلغ صد میلیون تومان در سال ۱۳۸۷ شروع کرده و الحمدلله   تاکنون موجب اشتغال ۸ خانوار شده ایم.

وی در ادامه  گفت : همانطورکه اشاره کردم بعنوان عضوکوچکی از بسیج بنده به همراه پدرم در عرصه ی پرورش محصولات گلخانه ای مبادرت به پروش توت فرنگی و عرضه ی آن به بازار مصرف می کنیم . کارگران این گلخانه تحت پوشش اداره بهزیستی و یا کمیته امداد امام خمینی (ره ) می باشند.سود خالص حاصل از پرورش توت فرنگی  ماهانه۶۰۰۰۰۰۰ و سالانه ۷۲۰۰۰۰۰۰میلیون تومان می باشد. در ضمن باید یادآوری کنم  از اسفند ماه تا شهریور ماه سال بعد ؛ دوره تولید محصول و ازشهریور تا اسفند دوره نشاء و دوره آماده سازی بستر توت فرنگی است .

وی همچنین اظهار داشت :  بنده تاکنون ۵ دوره آموزش پرورش توت فرنگی را زیر نظرجهاد کشاورزی شهرستان نظرآباد گذرانده و گواهینامه های آن را نیز اخذ نموده ام .  این دوره ها در پرورش و پیشرفت محصولات توت فرنگی بسیار مؤثر بوده است . بنده به علاقمندان به پرورش محصولات گلخانهi های در هر عرصه ای توصیه می کنم قبل از ورود به آن عرصه حتماً نسبت به آن عرصه اطلاعات و دانش خودشان را افزایش دهند و این امر میسر نیست مگر شرکت در دوره های آموزشی که بسیج سازندگی نواحی با همکاری مدیریت آموزش و ترویج جهاد کشاورزی همه ساله انجام می شود.

وی در پایان در رابطه با موانع و مشکلات این طرح گفت : اهم مشکلات موجود در مسیر عرصه تولید محصولات گلخانه ای  مشکلاتی همچون مشکل سوخت، سیستم بانکداری، عدم وجود سردخانه و عدم وجود صنایع تبدیلی است .

گفتنی است این فعال بسیجی اقتصاد مقاومتی  در کنار پرورش توت فرنگی اقدام به دامپروری نیز کرده  و نیاز فراورده های گوشتی خود را از این طریق تأمین و غذای مصرفی دام ها نیز  از برگ های دور ریخته شده گلخانه تأمین میکند

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.